Комунальний заклад "Вовківська гімназія" Кегичівської селищної ради
Середа, 22.01.2025, 05:38
Валюта


Меню сайту


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a Free Website
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0










    "Бібліотека – 
    затишний дім для
    зустрічі читача"

    Напередодні Дня захисника та захисниць України у бібліотеці нашої гімназії була організована виставка літератури.

    Вже стало доброю  традицією в бібліотеці нашої гімназії напередодні осінніх канікул проводити посвяту першокласників у читачі.
    Людина, яка любить і вміє читати, має багато розумних, добрих, вірних друзів. Друзі ці – книги! З ними вона зустрічається ще в дитинстві і не розлучається до старості
    З метою виховання любові до книжки та розвитку інтересу до читання, в  бібліотеці  школи та класних кімнатах для дітей відбулась посвята першокласників у читачі.

    До дітей в гості завітала Королева Книг, яка познайомила їх зі своїм Книжковим Королівством та його мешканцями. Провела з дітьми цікаву казкову вікторину. Казкові герої,що завітали до дітей, разом з дітьми пригадали правила поводження з книгою, відгадували загадки, взяли участь  в літературних іграх, відгадували казкових героїв.
    Після обіцянки, Королева Книг доторкнулась своєю чарівною паличкою до кожної дитини, і з тієї хвилини першокласники стали справжніми читачами дитячої бібліотеки. А в подарунок від Королеви Книг юні читачі отримали читацький квиток.

    Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

            Сьогодні ми відзначаємо одне з найпатріотичніших свят – День Державного Прапора!

    Яскраві синій і жовтий кольори неба та пшениці символізують плідну та наполегливу працю наших предків. Наш прапор відомий в усьому світі, його визнають на міжнародних рівнях – і це визначає авторитет держави та її громадян!

    Усі ми маємо бути гідними пам’яті наших предків та відданих країні сучасних захисників Батьківщини, які силою, мужністю, невтомністю, часто здоров’ям, та й навіть життям створювали і продовжують створювати славу і велич Державного прапора України!

    Бажаємо всім нам миру, благополуччя, успіхів в роботі, здійснення заповітних мрій.

     

     

    У нашій гімназії з 02.04. по 02.05.2021  пройшла акція «Подаруй дитячу книгу бібліотеці!», участь у якій взяли учні початкових класів та зробили вагомий внесок в куточок бібліотеки «Дитяча книга». Було подаровано 19 примірників дитячої літератури. Учасників акції нагороджено грамотами.

                   7 травня у бібліотеці закладу освіти було організовано виставку до Дня пам’яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни.

    Ми сьогодні Шевченка читаєм,

    Скільки мудрості є в « Кобзарі»!

    Наче кадри Шевченка гортаю,

    Й озиваються струни в душі…

     

    В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо Тараса Григоровича Шевченка. 207 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

    Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас ШЕВЧЕНКО – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Ми пишаємось тим, що він – наш земляк,  і   прагнемо бути гідними  його нащадками.

    Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту , що здобула світову славу.

    Доля Тараса Григоровича схожа на легенду. Вона не лукавила, не брехала Шевченкові.  Прийшла слава і воля. Та як важко вони далися.

    З 47 років свого недовгого віку Шевченко 24 роки  прожив в кріпацькій неволі, 10 років на засланні і лише 13 на волі, якої по правді і не було.

    Критик і літературознавець Михайло Назаренко розповідає, що легенди про Шевченка ходили ще за його життя, а перший запис такої оповіді зробили вже у липні 1861 року – за 4 місяці після смерті Шевченка.

    Шевченка XXI століття, у час війни на Сході, зображують захисником зі зброєю та у військовій формі.

    Тільки вдумайтеся – 207 років минуло, як народився Тарас Григорович Шевченко! А ми і сьогодні по-новому розкриваємо і трактуємо його творчість, «накладаємо» його слова на події в сучасній Україні. Вони додають духу нашим воїнам, віри в Україну і силу українського народу.

    Тож у шкільній бібліотеці було організовано тематичну виставку з нагоди пам’яті видатного поета.

    Сумлінним акордом зима в небесах.
    Тужливим ехом в’ється в піднебессі.
    Ми розповісти хочемо сьогодні вам
    Про життя і творчість поетеси Лесі.
    Жила колись на світі Леся.
    Любила мріяти й співати.
    Сама – найкраща із поезій,
    Якої нам не написати.
    У Лесі очі -  квіти з луків.
    А слово птаха різнопера...
    В собі тяжку борола муку,
    Співаючи: “Contra spem spero!”
    Як я умру, на світі запалає
    Покинутий вогонь моїх пісень,
    І стримуваний пломінь засіяє,
    Вночі запалений, горітиме удень.


    Є люди, як свічки, -
    Згорають, відходять у небуття.
    Є люди,  як зірки, -
    Горять і світять все життя.

           У цьому сузір'ї незгасною зорею сіяє ім'я Лесі Українки. Світ ще не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем.

    Ім’я свого народу взяла ти своїм найменням і поставила коло себе як стяг! І пломінь твій у твоїм народі, і сонце твоє кипить у духовнім єстві України, геніальний поете наш… Чистоголоса Мавко нашої суті, наша незламносте! Совісте наша!

    Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків. Хай звучить слово Лесі і слово про Лесю як шана наша пам’яті їй великій.

    Тож у шкільній бібліотеці було організовано тематичну виставку літератури з нагоди пам’яті видатної поетеси.

    Леся Українка

    У шкільній бібліотеці було організовано виставку до Дня рідної мови!

    У шкільні бібліотеці зроблено виставку до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

    Афганістан

    8 лютого було здійснено рейд-перевірку підручників  педагогом-організаторм Ісип А.О.,  учнівським самоврядуванням на чолі голови Зінов’євої Дар’я, та членів  Халілової Санам, Кошелева Олега. В  результаті перевірки були вилучені не обгорнуті підручники.

    Бій під Крутами

    Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

    День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

    Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

    Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

    Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

    Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День Соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

     

    Водо́хреще(Водо́хрище,Водо́хрищаВодохре́стяВодосвя́ттяВодохрищі, Йордан, Єрдань, Ордань) — традиційна назва народних святкувань, що проходять у день Богоявлення та Хрещення Господнього (6 (19) січня).

    Про церковне святкування

    Хрещення Господнє — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке християни відзначають 5-6 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення (6 січня), однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами.

    Богоявлення, або ЯвленняЕпіфанія — подія під час хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, у якій Христос об'являє себе людям як Месію і Спасителя. Святкується частиною православних Церков та греко-католиками 19 січня щороку.

    Свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Бог-Отець голосом із неба: «Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання» (Мр. 1. 11). Про це свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього. Про це свідчить також Іван Хреститель, вказуючи на Нього:

    Ось Агнець Божий, який світу гріх забирає. Це той, що про нього повідав я: За мною наступить муж, сущий передо мною, був бо раніш за мене. І не знав я його. Та я на те прийшов, водою хрестивши, щоб Ізраїлеві об'явлений був він. (Ів. 1:29-31)


    У шкільній бібліотеці організовано виставку до свята Меланки та Василя!

    Нехай в новому році
    Щодня й на кожнім кроці
    Дива чарівні стануться
    І мрії всі збуваються.
    Нехай хурделиця змете
    Усе лихе, що сталося,
    А новий рік нехай несе
    Все те, що так бажалося.
    Незгоди всі забудуться,
    Що мріялось — все збудеться,
    Злагода в сім’ї панує.
    Дарунки Дід Мороз готує!

    У шкільній бібліотеці було організовано виставки до новорічних свят!